Bezpečná stopa

Projekt „Bezpečná stopa“ se zaměřuje na zvýšení kvality života dětí z dětského domova, které zažily zkušenost ztráty bezpečí a bazálních jistot v důsledku odloučení od svých rodičů.

Projekt v období březen 2017 - březen 2018 podpořila Nadace Komerční banky a.s. - Jistota.

Trocha atmosféry z výjezdu za dětmi

Úterý se stalo již po deset let šafránovým dnem výjezdu do terénu za dětmi žijícími v ústavních dětských zařízeních v rámci projektu Bezpečná stopa. Rok co rok , den po dni trpělivě, laskavě jako zahradníci sázejí semínka, naši terénní asistenti se snaží dávat dětem laskavé stopy klidu, bezpečí a kontaktu.

Děkujeme všem našim dobrovolníkům a dnešnímu týmu Zuzance, Jirkovi a Anetce a Nadace Komerční banky, a.s. - Jistota za podporu a povzbuzení.

O projektu "Bezpečná stopa na cestě domů"

Bezpečná stopa se zaměřuje na zvýšení kvality života dětí z dětského domova, které zažily zkušenost ztráty bezpečí a bazálních jistot v důsledku odloučení od svých rodičů.

Program staví na principech porozumění dětem se znevýhodněními a soustředí se na navázání kontaktu (saturace základních potřeb, péče, pozornost, bezpečí, doteky) a rozvoj různých forem komunikace.

Projekt Bezpečná stopa se snaží vytvářet „paměťové stopy“ vyvolávající příjemné pocity, jež má dítě spojené s konkrétním prostředím a situací, v níž se cítilo dobře. Tyto paměťové stopy jsou klíčové pro vytvoření pocitu bezpečí, lásky a přijetí ve společnosti.

Šafránek

Dlouhodobý vztah dítěte s dospělým má vytvořit prostor pro rozvoj schopností dítěte komunikovat s okolním světem. Každé dítě zařazené v projektu dostává kufřík bezpečí, věc, jež ho bude doprovázet na další cestě a stane se oporou v období změny prostředí či jeho sociálního pole. Vše, co kufřík obsahuje, jsou věci, které se používaly k vytváření pozitivních zkušeností a prožitků. Jsou vyrobeny pro každé dítě individuálně podle zjištěných skutečností, tedy podle jeho specifických potřeb a toho, co má rádo, co mu vyhovuje.

to top button